Kezdje meg most

Mi micsoda
az Ipar 4.0-ban?

Katona Andrea

a Bay Zoltán Kutatóközpont Ipar 4.0 kutatója

Dr. Ladányi Richárd

 a Bay Zoltán Kutatóközpont Mérnöki Divíziójának Rendszertervezési Osztályvezetője
A magyarországi cégek minden méretben – akár kis-közép vagy nagyvállalatok - egyre inkább nyitnak az Ipar 4.0 technológia gyakorlati megvalósítása felé. A modul első részében elmagyarázzuk, hogy mi az Ipar 4.0, egy felmérés tanulságain keresztül bemutatjuk a hazai vállalatok felkészültségét és a jövőre vonatkozó terveiket. A modul második felében megmutatjuk, hogyan segíti a Bay Zoltán Kutatóközpont ezeket a cégeket, és esettanulmányokban vagy interjúkban bemutatunk olyan hazai vállalatokat, amelyek már elindultak az Ipar 4.0 felé vezető úton: a cégvezető és a tanácsadó ismerteti ennek az előnyeit, hátrányait. Végül egy az IVSZ szakértőjével készített podcastban arról beszélgetünk, ők hogyan segítik a vállalatokat a digitális és automatizációs fejlesztésekben.

Mit talál benne?

  • 7 fejezet
  • 1 fogalomtár
  • 5 esettanulmány
  • 19 kérdés
  • 1 podcast

Lássa meg a lehetőségeket! 

Meg fogja ismerni, milyen átalakulásokat hoz az Ipar 4.0, és hogyan tudja ezeket saját cégére vonatkoztatni. Abba is bepillanthat, hol áll a magyar ipar a nemzetközi versenyben.

Tanuljon az úttörőktől!

Számos kisebb cég és nagyvállalat példájából inspirálódhat, hogyan fejlesztheti cégét a 4. ipari forradalom eszközeivel.

Fejezetek

  1. Mi micsoda az Ipar 4.0-ban?
  2. A hazai vállalatok Ipar 4.0 felkészültsége
  3. Ipar 4.0 a versenyben maradásért
  4. Esettanulmányok
  5. Köszönet
  6. Irodalomjegyzék
  7. Fogalomtár

ISMERJE MEG SZERZŐINKET

Szellemi műhelyként, kutatóink és szakértő csapatunk révén, képesek vagyunk a felmerülő ipari kutatás-fejlesztési igényeket nemzetközi összehasonlításban is magas szakmai színvonalon kiszolgálni, és azokat az ötlettől egészen a megvalósulásig eljuttatni.
PhD hallgatóként a szakmai érdeklődésem és kutatásaim fókuszában a menedzsment, az Ipar 4.0, a körforgásos gazdaság áll.  Kutatási témám arra vonatkozik, hogy milyen a hazai és osztrák vállalatok Ipar 4.0 felé való nyitottsága, mennyire felkészültek ebben a témakörben.

Katona Andrea

Kutatócsoportom nagy tapasztalattal rendelkezik gyártási és logisztikai folyamatok modellezésében, szimulációs vizsgálatában. Az ilyen folyamatok működtetésére ipar 4.0-kompatibilis, testreszabott megoldásokat fejlesztünk, a nagyvállalatok és a kkv-k eltérő körülményeit, igényeit és lehetőségeit szem előtt tartva.

Dr. Ladányi Richárd

Created with